KURUMSAL

2008 yılından beri yenilenebilir enerji sektöründe faaliyet gösteren firmamız, son teknoloji ürünlerin Türkiye’ye ithalatını yaparak enerji gereksinimlerini en uygun şekilde karşılayacak sistem kurulumları yapmaktadır.

6 yılı aşkın bu süre içerisinde dünyada Güneş Enerjisinden Elektrik üretiminde öne çıkan Almanya, Fransa gibi Avrupa ülkelerine ve son zamanlarda Güneş Paneli üretiminde öne çıkan Çine yapılan ziyaretler ile bilgi beceri ve deneyimlerini sürekli artırmıştır. Avrupa’da ve Çin’de faaliyet gösteren birçok Güneş Panel üreticisi ve İnvertör üreticisi firma ile görüşmeler neticesinde sektör analizini başarılı bir şekilde yapmıştır.

Türkiye’de Lisanssız Güneş Enerjisinden Elektrik Üretimine ilişkin kanun çıkmadan 2011 yılında Karaman Merkez İslihisar Sulama Kooperatifine 110KW gücünde Güneş Enerji Santralini Alman partnerleri ile birlikte kurmuştur. 2011 yılından beri çalışmaya devam eden bu santral Türkiye de kurulan ilk büyük santral olmasının yanında, aynı zamanda 2013 yılında EURO SOLAR ödülüne layık görülmüştür.

Kaliteden ödün vermeden çalışma prensibine sahip olan firmamız, konusunda uzman 25 kişilik montaj ekibi ile hızlı ve güvenilir santral kurulumları için gerekli alt yapısını tamamlamıştır. Ekibine Yurt dışından uzman kişiler getirterek ve çeşitli dönemlerde yurt içi ve yurt dışında eğitimler vererek, personelini Güneş Enerji Santral kurulumları için yetiştirmiştir. Hem araziye montaj hem de çatı montajında eğitimlerini tamamlamıştır.

Dünyanın önde gelen panel ve invertör üreticilerinin ürünlerini kullanan firmamız yatırımcıların istek ve görüşlerine göre yatırım yapılacak bölgenin özelliklerini göz önüne alarak en uygun Santral kurulumlarını yapmaktadır.

Ayrıca firmamızın 6 yıllık deneyimleri ile geliştirdiği 2 Eksenli Güneş Takip Sistemi ile yatırımcılarımıza 6 yıl gibi kısa sürede yatırımlarını amorti etme olanağı sağlamaktayız. Tamamen firmamızın geliştirdiği ve dünyada benzeri bulunmayan Güneş Takip Sistemimiz için patent başvurularında bulunulmuştur. ISO ve CE belgeleri için başvurularda bulunulmuş ve gerekli denetimler sonucunda 2 Eksenli Güneş Takip Sistemi içinISO ve CE kalite belgeleri alınmıştır.KONBİRLİK ENERJİ
Mustafa KÜÇÜKKOÇ